Jmenuji se Veronika Chládková (Pavlová) a působím v jihočeských Strakonicích. V roce 2009 jsem ukončila studium na místním gymnáziu.V červnu roku 2012 jsem ukončila bakalářské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor Nutriční terapeut a v září roku 2016 navazující magisterský obor Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických zařízení na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.

Praktické zkušenosti jsem během studia získala například v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, Nemocnici Písek, a.s., Nemocnici Strakonice, a.s. (oddělení šestinedělí), Obezitologické poradně MUDr. Hany Štětkové či v diabetologické poradně MUDr. Lenky Novákové.
V listopadu 2010 jsem získala certifikát „laktační poradce- zdravotník“ absolvováním laktačního kurzu pod hlavičkou Laktační ligy. Od roku 2011 jsem i její členkou. Pravidelně se také účastním vzdělávacích kurzů, seminářů a konferencí o kojení a výživě dětí pořádaných laktační ligou.

Výživovému a laktačnímu poradenství se aktivně věnuji od června roku 2011. V září roku 2011 jsem získala vhodné prostory pro poradnu. Od té doby ji navštívilo několik desítek spokojených klientů.
Od října roku 2011 je činnost poradny podporována Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky, pro jejíž klienty jsou připraveny speciální slevy na nabízené služby (viz. sekce Moje služby).

Od května roku 2012 jsem členkou Společnosti pro výživu, která sdružuje odborníky a profesionály ze všech oborů lidské výživy.

„Nutriční terapie je pro mě oborem, který spojuje biologii a fyziologii člověka i přírodní vědy a to společným jmenovatelem- POTRAVOU. Potrava je jednou ze základních lidských potřeb. Ne nadarmo se říká „Jíme, abychom žili“. Z tohoto důvodu se nelze divit, že výživa a potrava významně ovlivňují naše tělo a zdraví. Proto se věnuji jak výživě preventivní (výživa, která pomáhá předcházet vzniku onemocnění) tak i léčebné (speciální dietní režim, který je důležitou složkou léčby nemocného člověka).“

Z mého pohledu je nejdůležitější (a zároveň vlastně i nejobtížnější) výživa preventivní, tedy to, jak onemocněním předcházet a zabránit jejich vzniku. Neobtížnější proto, že vlastně nevidíte výsledek, avšak pocit, že to děláte správně, může být někdy mnohem silnější.
Pro ty z Vás, kteří již trpíte nějakým onemocněním, nevěště hlavu! Vždy je možné změnit něco k lepšímu a já Vás na této cestě velmi ráda budu provázet.

Více o mě se můžete dozvědět na mém LinkedIN profilu.

   
   
   

Copyright © Veronika Chládková  -  Created design by JB